Tänä keväänä voi hakea vuoden jatkoa vuonna 2015 ja 2016 alkaneille luomusitoumuksille. Myös uusia luomusitoumuksia ja lisäaloja voi hakea. Lisäalaa voimassa olevaan sitoumukseen voi liittää enintään 5 ha. Jos uutta alaa on yli 5 hehtaaria, on annettava uusi sitoumus.
Uutta luomusitoumusta hakevan on suoritettava koulutus ja ilmoittauduttava luomuvalvontaan 30.4. mennessä.
ProAgria Keski-Pohjanmaa järjestää luomuperuskurssin sekä luomukotieläinkurssin Kannuksessa. Kurssit järjestetään etänä, mahdollisuus osallistua myös lähikoulutukseen. Ilmoittautuminen 12.3. mennessä.
Lisätiedot ja ilmoittautumisohjeet
ProAgria Oulu järjestää luomukotieläinpäivät Limingassa 2.-3.3.2021. Voit osallistua etänä tai paikanpäällä, jos tautitilanne niin sallii.
Lisätiedot ja ilmoittautumisohjeet